Kniha návštěv

Datum: 14.08.2017

Vložil: Jozef zo Slovenska

Titulek: Anna Smekalova

V roku 1964 som bol v J.Laznach. Poznal som tam skolacku Strednej hospodarskej skoly v J.Laznach. Pokial si pamatam bola z Olomouce. Chcela pokracovat v studiu na pravnickej fakulte v Bratislave. Bol so do nej zalubeny ale akosi nam to nevyslo.
Prosim tych co o nej nieco vedia odpovedzte, ide o spomienky na J.Lazne.
Moc pekne dakujem.

Odpovědět

—————

Datum: 10.07.2017

Vložil: Milan

Titulek: Přání Asociaci

Dobrý den, sám postpolio sy netrpím. Ale ošetřoval jsem dvacet let těžce nemocnou maminku, která prodělala polio ac. ant. někdy kolem roku 1945-1948. Pozdní následky paretické formy poliomyelitidy (středně těžká až těžká forma) se poprvé projevily při prvním úrazu se znehybněním končetiny sádrou, Sudekova dystrofie, invalidita, kardiální komplikace, pak nastoupila ve 45 letech do PID, pracovala předtím od 18-ti let. Skutečné peklo nastalo posledních deset let. Jediný zdroj informací byly Vaše stránky a dílo p. MUDr. Miluše Havlové. Jen pro informaci, ani jeden lékař krajského ARO nebo anesteziolog o PPS nevěděl prakticky vůbec nic. Lékaři středního věku psali do chorobopisů DMO namísto poliomyelitis acuta anterior atd. ..., RHB nebyla možná, postup byl pomalejší ale nezvratný, pohybové omezení velké. Samotná dg. PPS byla zdlouhavá a postup nemoci nezadržitelný. Ještě jednou děkuju asociaci polio za její práci a webstránky, byly jedinou oporou v počátku nástupu PPS u naší nemocné. Lékaři byli mimo, neurologů je nedostatek a jejich péče se omezuje na předpis pregabalinu, léku Lyrica.

Odpovědět

—————

Datum: 24.09.2016

Vložil: HOMBRE

Titulek: Změna je život.....

....a což takhle zkusit Slatinice u Olomouce? Jsem obrnář, ročník 51, léta jsem jezdil do Jánek, byl to můj druhý domov. Jenže poslední roky jsou tyto lázně vedeny od 10ti k 5ti, takže nezbývá, než okusit něco jiného. A zkusil jsem, na doporučení kamaráda obrnáře Slatinice u Olomouce, byl jsem tam již 2x(2013, 2014) a pojedu zase.....Pro polio, resp.PPS, je v republice 5 lázeňských zařízení v indikačním seznamu, Slatinice u Olomouce patří k těmto lázním.
Dobré ubytování i bezbarierové (budovy jsou po rekonstrukci), výtahy, strava "domácí" a velké porce, výběr ze dvou jídel, na přání i dieta, příplatky jako jinde dle výběru a peněženky pacienta (jednolůžák, WIFI, TV na pokoji, atd., atd.), v bazénech a vanách teplá termální voda, léčba odborná a kvalitní. Okolo lázní je veliký park, před hlavní budovou je zastávka MHD, ze které se dostanete za 20min. do Olomouce. A hlavně, nemusíte chodit jen pár metrů po "janskolázeňské" kolonádě, nemusíte zdolávat kopce, protože Morava, to je rovina. Vřele doporučuji....změna je život a někdy k lepšímu.
P.S. ....v roce 2016 proběhla v těchto lázních týdenní rekondice, informace můžete získat u p. L. Bradové.


Odpovědět

—————

Datum: 07.06.2015

Vložil: Irena Fuchsová

Titulek: Škoda, že nejsme na facebooku

Teď jsem si zrovna na facebooku psala s obrnářkou a posílala jí odkaz na tento web. Říkaly jsme si, že je škoda, že nejsme na facebooku. Určitě by se našlo daleko víc obrnářů, kteří by si sem našli cestu. Zhrozila jsem se, když jsem zjistila, že poslední příspěvek je můj,
z 15. 1. 2013... :-(

Odpovědět

—————

Datum: 02.02.2016

Vložil: Dagmar Mysíková

Titulek: Re: Škoda, že nejsme na facebooku

Vážení obrnáři.
Jsem sedumdesátiletá obrnářka z Brna. Hledám někoho z PPS z Brna a okolí kdo má neurologa obeznámeného s problematikou PPS , a mohl by mne na něj dát kontakt. Mé potíže narůstají geometrickou řadou a potřebovala bych konečně stálý lékařský dohled. Prosím napište na mysikovadagmar@seznam.cz. Děkuji za pochopení.

Odpovědět

—————

Datum: 15.01.2013

Vložil: Irena Fuchsová

Titulek: Pozvánka k poslechu ČRo2

Zdravím všechny obrnářky a obrnáře! Ráda bych vás pozvala k poslechu ČRo2. Od loňských Velikonoc totiž moderuju zhruba jednou za měsíc, na Dvojce Českého rozhlasu, nedělní pořad, Dobré ráno, Česko!, od 5 - 8 hodin. Samozřejmě, že občas mluvím i o dětské obrně. Příští vysílání mám 10. února 2013. Tady je archiv všech mých vysílání:

http://hledani.rozhlas.cz/?query=Irena+Fuchsov%C3%A1&offset=0

Pokud mi budete chtít napsat, můžete sem: fuchsova.irena@centrum.cz

Odpovědět

—————

Datum: 11.06.2012

Vložil: v.h.

Titulek: dětská obrna

Dobrý den, přečetli jsem si jako obrnář všechny uvedené příspěvky, a nabývám dojmu, že jediné lázně na léčbu této choroby byly a jsou jen Jánské Lázně a Velké Losiny. Ale zapomíná se na Nové Lázně v Teplicích. Ty byly jen pro děti do 15 let. Obrnou jsem onemocněl v roce 1951 a do teplických lázní jsem jezdil každý rok na 12 až 16 týdnú A to od roku 1952 až do roku 1966. V Jánských jsem byl v roce 1967 a v Losinách v roce 1968. Dle mé zkušenosti byly teplické lázně v té době to nejlepší co mohlo být.

Odpovědět

—————

Datum: 11.06.2012

Vložil: Obrnářka

Titulek: Re: dětská obrna

Dobrý den, Nové lázně Teplice jsou stále pro dětské pacienty. Obrnáři jezdili do Dubí. Jenže Dubí bylo lázněmi Teplice prodáno soukromému majiteli který provedl rekonstrukci a lázně otevřel. Bohužel nemá uzavřené smlouvy s žádnou pojišťovnou a tak se vše platí. /informace z jara 12/.Ale v Teplicích lze do LD Beethoven.Já preferuji více přírody a zde jste uprostřed města a vyjít si třeba v čase mezi procedurami do parku s knížkou jen tak ve sportovním není možné.

Odpovědět

—————

Datum: 01.06.2012

Vložil: Obrnářka

Titulek: Proč jen Jánské lázně?

Je chválihodné že existují internetové stránky asociace polio protože nikde jinde se nedozvíme nic přesného o této nemoci a hlavně o jejích následcích které nás obrnáře postupně jak stárneme pronásledují.Lékaři kteří v lázních o pacienty pečují zde popisují problémy a průběh lázeňské léčby. Najdeme tu informace které léky jsou vyhovující, které zase ne, jak se při léčení jiných chorob zachovat, co říci ošetřujícímu lékaři atd.
Že lázeňská péče je pro nás velmi důležitá a potřebná. Ale v otázce výběru lázní se na tyto stránky dostaly je Janské lázně.
Chápu že pro mnoho obrnářů byly "Jánky" místo kam od mala jezdili na léčení, i dlouhodobě. Ale dnes jsou i jiné lázně kam můžeme jezdit a kde je léčba stejně, ne-li lépe účinná a kvalitní.
Fakt nechápu co je pro problematicky chodícího pacienta krásného na tom že musí, pokud chce dělat procházky ,chodit jen po kolonádě a nebo se škrábat do kopců. Když si jde zaplavat do velkého bazénu má jen studenou vodu a vířivku která je neustále plná/jasně když je bazén ledový/.Ubytování již ve většině lázní na rozdíl od Jánek kvalitní, s příslušenstvím na každém pokoji . A strava je všude jinde lepší .Doplatky jsou a budou a tak když doplácet tak za kvalitu a spokojenost. A bezbariérové pokoje s úpravou pro vozíčkáře jsou taky ve všech lázních které mají v indikaci slovo "pohybové".Pro polio je v republice 5 lázeňských zařízeních dle idikačního seznamu.
Já si nemohu vynachválit V.Losiny a Klimkovice. Kdo má rád město doporučuji Teplice .Kde nemá rád změnu tak vřele do Jánek.

Odpovědět

—————

Datum: 24.09.2016

Vložil: Milan

Titulek: Re: Proč jen Jánské lázně?

......a což takhle zkusit Slatinice u Olomouce? Jsem obrnář, léta jsem jezdil jen do Jánek. Zkusil jsem, na doporučení kamaráda obrnáře Slatinice u Olomouce, byl jsem tam již 2x (2013, 2014) a pojedu zase.....Pro polio je v republice 5 lázeňských zařízení dle indikačního seznamu, Slatinice u Olomouce patří mezi tyto lázně. Dobré ubytování (budovy jsou po rekonstrukci), strava (domácí a velké porce) ze dvou menu (na přání i dietní), příplatky jako jinde dle přání a peněženky pacienta (jednolůžák, Wifi, TV na pokoji, atd.) , v bazénech teplá termální voda, léčba kvalitní. Okolo lázní je velký park, před hlavní budovou je zastávka MHD, ze které se dostanete za 20 min. do Olomouce. A hlavně, nemusím chodit jen pár metrů po kolonádě, nemusím zdolávat kopce, protože Morava je rovina. Vřele doporučuji....změna je život a někdy i k lepšímu. P.S. V roce 2016 proběhla v těchto lázních týdenní rekondice, informace můžete získat u p. Bradové L.

Odpovědět

—————

Kontakt

Sekretariát

Jaroslava Šebestová
Jabloňová 2891/2
106 00 Praha 10


Mobil: 728 119 174


Štítky

  1. EPU

Asociace polio

IČO

00570656

DIČ

CZ00570656

Bankovní spojení 

Česká spořitelna, a.s., oblastní pobočka Praha 4

Číslo účtu 

80413349/0800


Sídlo Asociace

Sídlo Asociace

Jabloňová 2891, 10600 Praha 10

Více

—————